صادرات قطعی

 • صادرات قطعی عبارتست از ارسال كالا به خارج از قلمرو گمركی كشور به منظور فروش يا مصرف در كشورهای خارجی ، ‌صادرات قطعی از پرداخت حقوق گمركي و سود بازرگانی و عوارض و ماليات معاف می باشد وليكن مشمول هزينه های گمركی است.

   خارج کردن کالا از قلمرو گمرکى کشور به منظور فروش، استفاده يا مصرف در خارج از قلمرو گمرکى کشور. صادرات قطعى با توجه به مقررات صادرات و واردات از نظر عاملين آن مى‌تواند از طريق بازارچه‌هاى مرزى و شرکت‌هاى تعاونى مرزنشينان و تجار انجام گيرد. واحدهاى توليدى نيز مى‌توانند از طريق خريد متقابل (Buy Back) و ورود موقت مواد اوليه نسبت به تهيه کالا و صادرات آن اقدام کنند.

   


  مدارک مورد نیاز برای صادرات قطعی

  براي صدور كالا از كشور قبل از هر چيز تهيه مدارك و اخذ مجوزهايی لازم است، صادركننده كالا بايد با در دست داشتن اين اسناد و مدارك به گمرك محل صدور كالا مراجعه نمايد. اسنادی كه براي مراجعه به گمرك لازم است :

  • كارت بازرگانی صادركننده
  • مجوز صدور (حسب مورد)
  • صورت عدلبندي
  • گواهی بهداشت (حسب مورد درخواست خريداران)
  • گواهی قرنطينه دامی و نباتی (حسب مورد درخواست خريداران)
  • گواهی استاندارد (حسب مورد)
  • معرفينامه يا وكالتنامه اظهاركننده كالا به گمرك
  صادركننده كالا پس از تهيه مدارك لازم، می بايست كالا را به گمرك محل صدور حمل و پس از صدور قبض انبار، اظهارنامه صادراتی را در چهارنسخه تنظيم و تسليم گمرك نمايد كه يك نسخه آن به منزله پروانه صادرات محسوب مي گردد. در مواردی با تقاضای صاحب كالا و موافقت گمرك، عمليات ارزيابی و انجام تشريفات ترخیص کالا مربوط به كالای صادراتی را می توان در خارج از اماكن گمركی انجام داد

صادرات موقت

صادرات موقت عبارت است از خارج کردن کالا از قلمرو گمرکى کشور به منظور عرضه و نمايش در نمايشگاه‌ها، تعمير، تکميل و فرآورى در خارج از قلمرو گمرکى کشور و سپس بازگرداندن آن به داخل قلمرو گمرکي. کالاهاى مصرفى مانند شيرينى و شکلات و ساير فرآورده‌هاى غذائى توليد داخل در نمايشگاه‌هاى خارج از کشور عرضه و به نمايش گذاشته مى‌شود. قمستى از کالاى مصرفى در زمان برقرارى نمايشگاه خارجى مجاناً به بازديدکنندگان داده مى‌شود يا به آنها فروخته مى‌شود. در بازگشت به کشور در مورد آن قسمت (قسمت فروش رفته)، تشريفات مربوط به صادرات قطعي، اعمال مى‌گردد. در مورد کالاهاى مصرفى بادوام مانند لوازم خانگى يا ماشن‌آلات صنعتى – عرضه شده در نمايشگاه‌هاى خارجى که در صورت فروش پس از اتمام نمايشگاه و برگشت صاحب کالا به کشور در مورد اقلام فروش رفته در نمايشگاه تشريفات قطعى صادرات انجام مى‌شود. در مورد برخى از دستگاه‌ها و ماشين‌آلات موجود در داخل کشور، ممکن است امکان تعمير در داخل کشور وجود نداشته باشد، لذا در صورت خراب شدن آنها براى تعمير بايد موقتاً به خارج از کشور ارسال شود. در ارتباط با ماشين‌آلات و دستگاه‌هاى مذکور نيز تشريفات صدور موقت انجام مى‌شود. در مورد تکميل يک کالاى توليدى داخلى در خارج از کشور، ممکن است اين عمل به خاطر نبود فن‌آورى در داخل و يا گران‌تر بودن هزينهٔ کار در کشور، در خارج از کشور انجام و سپس کالا به کشور بازگردانده شود

بنا به ماده ۷۱  از قانون امور گمرکی، صدور موقت، رويه گمركي است كه به موجب آن كالاهاي مجاز براي اهداف معيني شامل ساخت، پردازش، تعمير، تكميل، شركت در نمايشگاه يا به عنوان وسايل نقليه براي استفاده شخصي يا تردد بين ايران و كشورهاي ديگر يا ماشين آلات و تجهيزات براي انـجام خدمات فني و مهندسي به طور موقت و ظرف مهلت معيني كه در آيين نامه اجرائي اين قانون مشخص مي شود به خارج از كشور صادر و سپس به كشور بازگردانده شود.

شرکت حمل و نقل بین المللی سیرود لجستیک با هدف حمل و نقل بین المللی زمینی کالا و خدمات مرتبط تاسیس شده و مجوز فعالیت در امور کریر و فورواردر می باشد.
مجموعه فوق دارای کارمندانی با تجربه و مسلط به امور حمل و نقل بین الملل و همچنین دارای دفتر و انبار اختصاصی، دفتر ستادی در تهران و تبریز و دفتر نمایندگی در ایتالیا، ترکیه، بلغارستان، آذربایجان و گرجستان و نمایندگی در گمرکات کل کشور می باشد.
این شرکت سرویس های زمینی خود را به صورت فول و گروپاژ از سراسر قاره اروپا و همچنین ترکیه با نرخی کاملا رقابتی به ایران و برعکس به مشتریان خود ارائه می دهد.
خدمات مربوط به حمل و نقل زمینی ما، به صورت هفتگی از مراکز اصلی بویژه در ایتالیا، ترکیه به ایران و کشورهای دیگر برقرار می باشد.
همچنین سرویس هوایی و کشتیرانی این شرکت بصورت منظم از سرتاسر دنیا به ایران و بالعکس دایر می باشد

راه های ارتباطی

آدرس دفتر

تهران ـ بلوار میرداماد - خیابان دوم - پلاک 15 - طبقه 3 - واحد 8

شماره تلفن

02122229600

ادرس ایمیل

info@searoadco.com

ادرس ایمیل

info@searoadlogistics.ir

تمامی حقوق برای طراح سایت سیرود لجستیک محفوظ می باشد.